Dziś jest  

 
 
 

AKTUALNOŚCI

 

Festiwal Filmów i Spotkań Niezwykłych

< powrót

   
.
 

 
 

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2014 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w pokazach i warsztatach organizowanych w ramach XI Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych jaki odbywał się w Sandomierzu.
 

30 kwietnia uczniowie klas I-VI wzięli udział w projekcie „Otwórz oczy- Akademia Filmowa”. Dzieci młodsze obejrzały film „Rycerz Blaszka – pogromca smoków” zaś starsze film „Dziewczyna w trampkach”.
 

Od 1 do 3 maja troje uczniów klasy VI: Alicja Barbach, Nikola Chmiel i Kamil Dobek, po opieką Pani Agaty Kaptur brali udział w zorganizowanych po raz pierwszy warsztatach edukacyjnych z udziałem reżyserów, scenografów i aktorów - „Szklany ekran Pilkingtona”.
 

„Szklany ekran Pilkingtona” to edukacyjno-artystyczny projekt, wprowadzający młodzież w świat sztuki filmowej i dziennikarskiej. Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć we wszystkich etapach powstawania filmu: od pomysłu do realizacji, od scenariusza do montażu, poznawały pracę dziennikarzy i reporterów, wcielały się
w rolę twórców filmowych i samodzielnie przygotowywały etiudy i reportaże z wydarzeń festiwalu. Warsztaty prowadzili: Marian Suchanecki, Maria Smoląg, Yann Seweryn i Marcin Gabrek.
 

„Tegoroczny «Szklany ekran Pilkingtona» to zabawa, ale jednocześnie możliwość zdobycia nowych umiejętności z zakresu pracy reporterskiej, kształcenia zmysłu obserwacji, sztuki zadawania pytań, a przede wszystkim pracy z kamerą” − mówi Monika Klamka, kierownik ds. komunikacji w NSG Group. „Podejmowanie inicjatyw adresowanych do najmłodszych mieszkańców naszych okolic, wspieranie rozwoju, odkrywanie pasji
i zainteresowań, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu, to ważny obszar działań podejmowanych przez NSG Group, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu”.
 

Zrealizowane podczas warsztatów filmy i reportaże zostały zaprezentowane m.in. na oficjalnej stronie internetowej festiwalu, profilu Facebook, w trakcie uroczystego zakończenia imprezy w Zamku Królewskim
w Sandomierzu, a także w ciągu całego roku w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na terenie całego kraju. Zajęcia uświetniło spotkanie z tegorocznym gościem festiwalu -Feliksem Falkiem − Reżyserem Niezwykłym 2014, który na zakończenie festiwalu uhonorowany zostanie Koroną Sandomierską.

 
   
   
   
 
       
 
   

 
     

 

   

realizacja: ARTMEDIA