Dziś jest  

 
 
 

AKTUALNOŚCI

 

Akcje charytatywne

< powrót

 

 

W tym roku szkolnym powróciliśmy do akcji „Szkoło pomóż i ty”. Członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła PCK rozprowadzali „cegiełki”, które mają pomóc pracy FUNDACJI OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH - POMÓŻ I TY. Tegoroczna akcja stawia za cel pomoc 17-letniemu Kamilowi Dominiakowi, który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Kamil jest bardzo pogodny i otwarty pomimo własnych ograniczeń. Każdego dnia stawia czoło nowym wyzwaniom, dlatego oprócz systematycznej rehabilitacji potrzebuje zakupu sprzętu do edukacji i obsługi komputera za pomocą ruchów gałek ocznych tj. "PCEye GO".

Przed świętami Bożego Narodzenia przyłączyliśmy się do akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA, zebraliśmy artykuły żywnościowe oraz chemiczne. Za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przekazaliśmy naszą ŚWIATECZNĄ PACZKĘ potrzebującym.

Przez cały rok szkolny prowadzimy akcję zbierania plastikowych nakrętek, które trafią do rodziców Bartka Kędziory. Bartek cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce i potrzebuje ciągłej rehabilitacji ruchowej.
 

  
„Góra Grosza”  
         Na przełomie listopada i grudnia 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Głazowie jak co roku brali udział
w akcji Góra Grosza pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Organizacją zbiórki zajęła się pani Dorota Stefaniak – Opiekun Szkolnego Koła PCK wraz z wolontariuszami. Akcja była przeprowadzona poprzez ogólnoszkolną zbiórkę monet
(od 1 gr do 5zł). Wolontariusze codziennie z puszkami od 24 listopada do 5 grudnia 2014 roku odwiedzali w czasie przerw lekcyjnych poszczególne klasy. Dla organizatorów akcji podstawowym celem było uświadomienie dzieciom
i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Celem akcji było zebranie funduszy na różne programy pomocy dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych, programy szkoleń rodzin zastępczych i adopcyjnych itp.

        Po zakończeniu zbiórki i przeliczeniu zebranych pieniędzy okazało się, że uczniowie ze Szkoły Podstawowej
w Głazowie, w tak krótkim czasie zebrali 4029 monet na kwotę 122,67. Zebrane fundusze wraz z protokołem zbiórki zostały przekazane do Towarzystwa Nasz Dom.
 
  

 

 

AKCJE CHARYTATYWNE W SZKOLE KOORDYNUJĄ PANI BEATA URBAŃSKA I PANI DOROTA STEFANIAK

 
      
 
       
 
   

 
     

 

   

realizacja: ARTMEDIA