Dziś jest  

 
 
 

AKTUALNOŚCI

 

Projekty czytelnicze w Szkole Podstawowej w Głazowie

< powrót

 

 

W roku szkolnym 2015/2016 w Szkole Podstawowej w Głazowie realizowane są przedsięwzięcia, które maja na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

  
     

 

Uczniowie klasy 5 realizują projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej PoczytajMY.
W ramach projektu uczniowie tworzą klub czytelniczy i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z Punktu Przedszkolnego w Głazowie. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się uczniów w działania na rzecz innych oraz poznania swojej okolicy – jej przyrody, historii, legend z nią związanych. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze razem się bawią, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą. Opiekę nad projektem sprawuje pani Bożena Grzesik.

 
       
 

Program „Książki naszych marzeń”. Przede wszystkim umożliwił zakup książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie dzieci czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

 
       
 

Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa, który przewiduje rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. W ramach tego programu zaprojektowaliśmy szereg działań czytelniczych, w które będą zaangażowani wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz rodzice i inni partnerzy szkoły.

 
       


 

Nie do przecenienia jest rola jaka w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką. Rozumiejąc to nasz oddział przedszkolny 5 - latków od grudnia 2015 roku realizuje cykl spotkań z książką w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Opiekun grupy p. Marta Stefaniak czyta dzieciom bajki codziennie. Dwa razy w tygodniu do akcji włączają się rodzice. Dzięki nim do klasy „0” zawitali bohaterowie bajek. Dzięki mamie Madzi Smardz – Monice Smardz zawitały do nas wiersze Jana Brzechwy „Skarżypyta”, „Kaczka Dziwaczka”, „Leń”. Mama Madzi czytała bardzo ciekawie naśladując różne głosy co spowodowało, że było wszystkim bardzo wesoło. Mama Bartka i Kacpra, pani Aneta Marzec przedstawiła Mikołajkowe opowieści zaś pani Henryka Kwiecień, mama Kamila „Nowe szaty cesarza”. Za udział w naszej akcji dziękujemy: pani Annie Gębalskiej - mamie Julii, pani Małgorzacie Rugieł - mamie Ani, pani Dorocie Woźniak - mamie Bartka, pani Ewelinie Kapusta – mamie Mai, panu Tomaszowi Winiarskiemu – tacie Krzysia.
Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców i dziadków na nasze spotkania z książką.
 

 

 

 
 
       
 
   

 
     

 

   

realizacja: ARTMEDIA