Dziś jest  

 
 
 

AKTUALNOŚCI

 

Wycieczka do teatru i oceanarium

< powrót

 

 

W dniu 6 października uczniowie klas 0-3 pod opieka wychowawców – Marty Stefaniak, Doroty Niezgody, Agaty Kaptur i Ewy Marzec obejrzeli niezwykle interesujący spektakl w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś ” w Kielcach pt. „Amelka, Bóbr i Król na dachu” autorstwa Tankreta Dorsta w reżyserii Roberta Drobniucha. Bajka „Amelka, Bóbr i Król na dachu” autorstwa Tankreda Dorsta to przezabawna historia o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata. Choć tytułowej bohaterki nie omijają troski i trudności, nie brak tu nadziei, optymizmu oraz oczywiście pozytywnego finału, w którym dobro wygrywa ze złem.

Postaci w tej opowieści są niezwykle barwne i wyraziste, pełne ciepłego humoru. Ich przygody toczą się dynamicznie, często wręcz komediowo, ale bajka o Amelce jest nie tylko dowcipna. To opowieść mądra i pouczająca, dlatego też wystawiana przez teatry na całym świecie. Koniecznie trzeba ją poznać.

 


Równie interesująca okazała się następna część wycieczki – wizyta w Oceanice i Parku Miniatur w Chrustach pod Kielcami.
Oceanika to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne. W kilku salach zgromadzono tu zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania.

Wizyta w Parku Miniatur Świętokrzysko pozwala odbyć każdemu niesamowitą podróż po regionie Ziemi Świętokrzyskiej. Rozciąga się na powierzchni 2 400 m2 i gromadzi wyjątkowe zbiory, a mianowicie kopie najważniejszych 20 obiektów regionu w skali 1:20. Przedstawiają stan idealny budowli, z czasów ich największej świetności. Rozmieszczone są bardzo pomysłowo, bo na obszarze przypominającym kształtem województwo świętokrzyskie i dokładnie w tych miejscach, w których znajdują się w rzeczywistym stanie.

 
     

 

 
 
       
 
   

 
     

 

   

realizacja: ARTMEDIA