Dziś jest  

 
 
 

AKTUALNOŚCI

 

Przedsięwzięcia czytelnicze

< powrót

   

      „Nie do wiary – w bibliotece kryją się czary” to tytuł przedstawienia promującego czytelnictwo, w którym wzięli udział uczniowie klas młodszych naszej szkoły. Spektakl został przygotowany przez krakowski Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska. W ciekawej formie autorzy inscenizacji przekazali dzieciom korzyści wynikające z czytania książek: zdobywanie informacji o otaczającym nas świecie, rozrywka, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości a także rozwój intelektualny i społeczny. Spotkanie to było elementem prowadzonej w Szkole Podstawowej w Głazowie edukacji czytelniczej i medialnej oraz współpracy z Gminną Biblioteka Publiczna w Obrazowie.

     W bieżącym roku Szkoła Podstawowa w Głazowie otrzymała dofinansowanie zadania – Zakup nowości wydawniczych, w celu wzbogacenia zasobów biblioteki szkolnej o pozycje pozostające
w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Są to kolejne środki dla biblioteki szkolnej. W 2016 roku zasoby biblioteczne zostały uzupełnione dzięki funduszom z programu Książki naszych marzeń.
 

  
.
 
 
   
 
       
 
   

 
     

 

   

realizacja: ARTMEDIA